BELYSNING / Golvlampor / Golvlampfot 5998334
*
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 14 september 2009
kl 17:53:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
8121 Golvlampa
1950-tal. Höjd: 90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21
-
8071 Golvlampor
2 st, mässing. Höjd: 120 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:42
*
Golvlampfot
nr 599 8334
Golvlampfot
keramik, 1950-tal, Söholm, Danmark, fotens höjd 70
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 september 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa golvlampa golvlampfot golvlampor keramik norden skandinavien skandinavisk söholm
-
8121 Golvlampa
1950-tal. Höjd: 90 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:21 -
8071 Golvlampor
2 st, mässing. Höjd: 120 ca
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:42



